Siste nytt
Nå skal vi prøve at fredagstale skal komme live på www.iqskole.no
IQRA Quran Skole
Kvinne konferanse om khatme nubuwwat og forsvare æren til Profeten Mohammad (saw) på Mortensrud
Monday, 12 December 2011 21:07
Written by Admin
Det vil bli arrangert kvinne konferanse om khatme nubuwwat og forsvare æren til Profeten Mohammad (saw) på Mortensrud
Dato: søndag den 12. juni 2011
Kl. 15.00 - 18.00
Sted: Plasthallen ved gressbanen på Mortensrud
KUN FOR KVINNER!
Taler vil bli holdt på urdu.
Alle muslimske søstre er velkommen.
-
Islamister står bak få terrorangrep i Europa (Aftenposten.no)
Monday, 12 December 2011 21:07
Written by Admin
Islamister har stått bak bare fem av 940 planlagte, gjennomførte eller avslørte terroraksjonene i Europa de siste tre årene.
Militante separatister, først og fremst i Spania og Frankrike har stått bak det overveldende flertallet av terroraksjoner, men også venstreorienterte grupper, anarkistgrupper og dyrevernere er godt representert i Europols rapporter.
I 2010 ble det registrert 249 terroraksjoner i EUs medlemsland, og av disse knyttes bare tre til islamistiske grupper.
De tre aksjonene fant sted i Danmark og Sverige og var alle knyttet til striden rundt trykkingen av karikaturtegninger av profeten Muhammed.